Salon İçin Yerden Aydınlatma Fikirleri
Salonlarınızı daha zarif, şık aynı zamanda daha keyfili hale getirmenize yardımcı olacak güzel bir fikrimiz var. Farklı bir aydınlatma sistemi ya da aracı kullanarak salonunuzun konseptine farklı bir yorum katmaya ne dersiniz ?

değişik lambader tasarımlarıBizce iyi fikir gibi, görünüyor diyenler için , hemen salon için yapabileceğiniz önerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Biliyorsunuz, mekanların çizgisini en iyi şekilde gözler önüne sermek için aydınlatma oldukça önemli bir unsurdur. Özellikle küçük mekanlarda, gün ışığını fazla almayan yerlerde, kör nokta gibi tabir ettiğimiz odanın karanlık kalan alanlarına küçük dokunuşlar yapmak için aydınlatma oldukça önemlidir.

ahşap abajur modelleri

Salonlarımızın daha elegan, daha estetikli bir görünüme kavuşturmak için farklı ışıklandırma yöntemleri ve araçları kullanırız. Bu aydınlatma araçları arasında yerden aydınlatmalar son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı.

yerden aydınlatma modelleri 2018

Son zamanlarda salon aydınlatmasında neden yerden aydınlatma ürünleri daha çok talep görmeye başladı, derseniz, birkaç örnekle sorunuzu yanıtlayalım.

Farklı formantlarda dizayn edilmiş yerden aydınlatmalar odanın farklı noktalarına konumlanarak, odanın farklı şekilde aydınlatmasına neden oluyor. Çeşitli yerden aydınlatma modelleri, bir taraftan odaya estetik katarken, bir taraftan da dekoratif bir unsur görevi üstleniyor.

farklı yerden aydınlatma modelleri

Tasarımcıların birbirlerinin arasındaki tatlı rekabet sonucunda evlerimizde ve iş yerlerimizde kullanabileceğimiz birbirinden farklı aydınlatma objeleri ortaya çıkıyor. Bu aydınlatma objeleri sayesinde hem mekanlarımız daha güzel aydınlanıyor, hem de yeni bir dekoratif unsura kavuşuyor.

değişik abajur tasarımları

Çoğu zaman salonlarımızın ölü nokta diye tabir ettiğimiz bir alanı vardır. Bu alanları salon dekorasyonun bir parçası haline getirmek aynı zamanda o alanı ışıklandırarak, oda da bütünsel bir ışıklandırma sağlama adına farklı bir ayaklı abajur kullanabilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir