Modern Mutfak Tasarımları 2018
Yenilikler dolu bir mutfak dizaynı ile sizlerle birlikteyiz. Bugünkü makalemizde bir taraftan yeni sezon mutfak dekorasyonu tüyolarını ve modern mutfak dekorasyon hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

modern ada tipi mutfak tezgahlarıModern tarzda mutfak tasarımdaki son gelişmeleri öğrenmeye hazır mısınız ?

Mutfağımızı dizayn ederken mümkün oldukça zevkimizin doğrultusunda hareket etmek isteriz. Ama sadece zevkimizin doğrultusunda hareket etmekle iş bitmiyor. Mutfağın fiziksel özelliğini göz önünde bulundurmamız gerekir. Hem kullanışlı, hem göz estetiğine hitap eden bir alan oluşturmak için fiziksel özelliği ve zevkimizi doğru orantıda kurgulamalıyız.

Siyah Mutfak Dizaynı

Yeni sezon modern mutfaklarda asaletin rengi olan siyahı görmekteyiz. İlk etapta siyah size sıkıcı, sanki mekanı boğacakmış hissi uyandırabilir. Ama doğru renk ve tonlarla mutfağı asil bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Mesela mutfak dolabı renk seçiminizi mat siyahı tercih edebilirsiniz. Mat siyah, yüksek parlaklığı ve ışığı doğru bir şekilde yansıtmaya yardımcı olduğu için mutfağınızı zarif bir görünüme kavuşturacaktır.

Zemin Aydınlatmalar

Genelde aydınlatma için tavan kimi zamanda duvar aydınlatma çeşitlerinden yararlanırız. Bazen bu aydınlatmalar yeterli olmayabiliyor. Bu durumda ekstra aydınlatma ihtiyacı duyabiliyoruz. Hem bu ihtiyacı karşılamak adına, hem modern çizgi bir tık daha yukarı taşıma adına zemin aydınlatmalarından yararlanabilirsiniz. Zeminde dekora uygun farklı ışık efektlerinden yararlanabilirsiniz.

Doğal Malzemeler

Mutfakta farklı malzemelerden yararlanarak mekanda farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Mesela soğuk ve sıcak malzemeler arasında dikkat çekici bir kontrast oluşturabilirsiniz. Taş ve ahşap ikilisinden yararlanabilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir