Küçük Ev Dekorasyonu İçin 5 Fikir
Küçük evleri dekore ederken çoğu zaman zorlanırız. Mobilyaları doğru bir şekilde yerleştirerek ve bazı küçük detayları göz önüne alarak muhteşem bir ev dizaynı elde etmeniz mümkün. Evinizin her alanı en ince ayrıntısına kadar hesaplayıp, en iyi şekilde dekorasyona kazandırırsanız istediğiniz gibi bir sonuç elde edebilirsiniz.

küçük oturma odası için dekorasyon örnekleriŞimdi sizlere küçük evler için kaçırılmaması gereken 5 fikir.

Yerleşimi Doğru Yapın

küçük mutfak dekorasyonları

Küçük evlerde mobilyaların yerleşimi oldukça önemlidir. Eve estetik katmak açısından mobilyaların doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Özel Mobilyalar

küçük evler için dekorasyon örnekleri

Yaşam alanınızın küçük dezavantajını ortadan kaldırmak için özel mobilyalar tercih edebilirsiniz. Böylelikle ilgi mobilyaların üzerine çekmiş olursunuz ve dezavantajı fırsatta çevirmiş olursunuz. Aynı zamanda görsel açıdan estetik kazandırmak adına da mobilyaların renk uyumuna dikkat etmeyi unutmayın.

Dekoratif Aynalar

ayna dekorasyonu

Küçük alanları olduğundan büyük göstermek aynı zamanda mekana derinlik kazandırmak adına aynalardan yararlanabilirsiniz. Unutmayın ! aynalar küçük mekanları daha görsel hale getiren aksesuarlar arasında yer alır. Evinize görsellik katmak ve büyük göstermek için evin her köşesinde ayna kullanabilirsiniz.

Düz Çizgiler

küçük oturma odaları için köşe takımı modelleri

Küçük evleri olduğundan daha geniş göstermenin diğer bir yolu ise düz bir çizgi oluşturup modern mobilyalar seçmektir. Yaşam alanlarınıza yer alan tüm öğeleri keskin çizgiler uygulayarak birbirinden ayırırsanız evinizi olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz.

Dekoratif ve Kullanışlı Duvar Rafları

dekoratif duvar rafları

Bir taraftan mekana estetik katmak bir taraftan da ortamda fazladan depolama alanı sağlamak adına raflardan yararlanabilirsiniz. Görsel açıdan ortama estetik katacak olan rafları tercih ederek aynı zamanda bu rafları doğru bir şekilde yerleştirerek büyük bir avantaj elde edebilirsiniz. Yerleştirme konusunda küçük bir tüyo verelim. Mümkün oldukça tavana yakın noktalara yerleştirin. Bu sayede fazladan yer açmış olursunuz.

Öneriler Bizden, Uygulaması Sizden
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir