Kitap Kurtları İçin En Güzel Okuma Köşeleri
Elinize bir kitap aldığınızda saatlerce bırakamıyor musunuz ? Kitap okumak yaşamınızın bir parçası mı ? Şöyle elinize kitabınızı ve kahvenizi alıp köşenize kurulup kitap okumanın keyfini doyasıya yaşamak mı istiyorsunuz ?

evde kitap okuma köşeleriEğer sizlerde tam bir kitap kurdu iseniz, evinizde güzel bir okuma köşesi kurgulayabilirsiniz.

Huzur Verici Bir Ortam

en güzel kitap okuma köşeleri

Huzur verici bir ortamda kitap okumanın keyfine varmak için pencere kenarlarını tercih edebilirsiniz. Pencere kenarında kendinize ait bir oturma alanı oluşturun. Kahvenizi bırakabileceğiniz küçük bir sehpa da eklemeyi unutmayın.

Gün Işığı

okuma köşesi dekorasyon fikirleri

Okuma köşeleri için aydınlatma son derece önemlidir. Mümkün oldukça köşenizi kurgularken gün ışığın en çok alan bir noktada olmasına özen gösterin. Eğer gün ışığını yeteri kadar yakalayamadığınızı düşünüyorsanız özel ampuller kullanarak istediğiniz aydınlatmayı elde edebilirsiniz.

Kendinize Ait Bir Konfor Köşesi

en güzel kitap okuma köşesi örnekleri

Evde okuma alanı için dizayn edeceğiniz bir köşeniz yok ise, odanın küçük bir noktasını okuma alanı olarak dizayn edebilirsiniz. Bunun için rahat bir oturma alanı oluşturmak için berjere ihtiyacınız olacaktır. Kitaplarınızı düzenli bir şekilde yerleştirmek için duvara bir niş yaptırabilirsiniz. Ya da dekoratif raflardan yararlanabilirsiniz. Berjerin hemen yanına bazı ihtiyaçları karşılamak için sehpa yeterli olacaktır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir