Hol İçin 5 Farklı Dekorasyon Fikri
Hol, diğer bir girişle antre ya da girişler evlerin ortak alanlarıdır. Evin kapısından içeri girer girmez bizi karşılayan bu alana evimizin dizaynı hakkında ilk ipuçlarını veren alandır. İç mimar ve tasarım uzmanlarına göre evimizin dizaynı hakkında fikir veren bu alanı bir rüya gibi dekore etmek mümkün.

antre dekorasyon örnekleriSizlerde evinizin bu alanını son derece şık ve zarif bir şekilde dekore edip, rüya gibi bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu konuda fikir sahibi olmanız açısından değişik hol dekorasyon fikir ve örneklerimize göz atabilirsiniz.

Ev Girişi İçin Zemin Döşemeleri

giriş için farklı dekorasyon fikirleri

Değişime önce zeminden başlayalım. Bu alanı özel şekilde dekore etmek adına geleneksel karo ve desenli fayans modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz karo ve fayans yerine daha doğal bir görünüm elde etmek adına hol zemin döşemesinde tercihinizi parkeden yana yapabilirsiniz.

Hol İçin Aydınlatma Önerileri

hol tavan dekorasyon örnekleri

Hol, diğer bir deyişle antrenizi mükemmel bir hale getirmek adına tavan dekorasyonuna önem vermelisiniz. Tavan aydınlatması için farklı formlarda dizayn edilmiş aydınlatma ürünleri seçerek, hem ortama görsel bir estetik katabilir, hem da ortamı yeteri düzeyde aydınlatıp, ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kapı Tasarımı

ev kapısı modelleri

Giriş alanının daha ferah aynı zamanda gün ışığından yararlanmak adına yarı şeffaf, yarı kapalı bir kapı tercih edebilirsiniz.

Mobilyalar

hol için mobilya seçimi

Yaşam alanınızda farklı bir dekorasyon çizgisi hakim ise, bu çizgiyi sürdürmek adına hol alanında da bu farklı çizgi sürdürmelisiniz. Diyelim ki evin genelinde vintage stili hakim. Bu stili tamamlamak adına hol için vintage tarzı bir konsol düşünebilirsiniz.

Renkli Dizaynlar

hol dekorasyon örnekleri

Evinizin girişinde merdiven bulunuyorsa, bu merdivenler için özel bir tasarım yapabilirsiniz. Merdiven basamaklarını ve korkuluklarını farklı renklerde yaparak, alana farklı bir estetik katabilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir