Bu Sezonun Dekorasyon Trendi Maksimalizm
Dönem dönem farklı dekorasyon tarzlarını yaşam alanlarımıza uygularız. 80 ile 90 yılları arasında evlerde kızılımsı ve koyu kahverengiler hakim sürerken, 2000 yıllara geldiğimizde koyu renkler yerini açık renklere bıraktı. Bir dönem rustik ve country stilleri evlerde hüküm sürerken, şimdilerde yerini maksimalizm’e bıraktı.

maksimalizm tarzı ev dekorasyonlarıMaksimalist Dekorasyon Trendi

Bu sezon evler daha renkli !

Maksimalizm tarzı kısaca tanımlayacak olursak ; geçmişteki trendlerin iç içe geçip yaşam alanlarına yansımasıdır. Farklı malzemeler, doku ve desenler bir ahenk içinde yaşam alanına yansıması. Mesela İskandinav tarzı mobilyaları, doğu rüzgarını taşıyan halı ve pufları birlikte kullanabilirsiniz.

Bu tarzı yaşam alanlarınıza yansıtmak için farklı dönemlerin dekorasyon trendlerini karıştırıp bir arada kullanmanız yeterli olacaktır.

√ Farklı Dönemler Bir Arada

farklı dekorasyon örnekleri

Modern çizginin hakim olduğu bir mekana ekleyeceğiniz küçük bir vintage parçası ortamda büyük bir fark oluşturacaktır. Zıtlıkları bir arada kullanabilirsiniz. Mesela yaşam alanlarınızın duvarları açık renk mi ? Dekorasyonunuzu tamamlamak için pleksi ve ya metal mobilyalar tercih edebilirsiniz.

√ Doğu – Batı Sentezi

ev dekorasyon trendleri maksimalizm

Evinizdeki oturma gruplarına küçük bir dokunuş yaparak doğu- batı sentezi yansıtabilirsiniz. Mesela koltuk takımı ya da köşe takımınızın üzerine Faslıların düğün örtüsü ismi verdikleri el işlemeli örtüleri serebilirsiniz.

√ Duvarlara Hareketlik Katın

yeni sezon duvar dekorasyonları

Bir taraftan duvarlar boş kalmasın, bir taraftan da ortama hareketlik katmak adına çerçevelenmiş posterler asabilirsiniz. Ahşap, metal ve 3 boyutlu harflerden oluşan yazıları da çerçeveletip, duvarlara asabilirsiniz.

√ Bu sezonun Rengi Yeşil

2017 renk trendleri greenry

Artık yaşam alanlarına iyiden iyi doğaya dönüş kendini belli etmeye başladı. Doğayı en iyi şekilde yaşam alanlarına yansıtan renk olarak da yeşil seçildi. Yeşil rengini doğal bir şekilde evinize yansıtmak için tropikal saksı bitkileri kullanabilirsiniz.

√ İç Mekandaki Aksesuarlar, Dış Mekanlara Transfer Oluyor

değişik bahçe dekorasyon örnekleri

Teras ve bahçe dekorasyonlarına küçük dokunuşlar yapıp, farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Şöyle bir kendi evinize ve çevredeki evlere baktığımızda hemen hemen teras ve bahçelerde birbirine benzer mobilyaların olduğunu görmekteyiz. Ortama farklı bir dokunuş yapmak için sehpanın altına bir kilim serebilirsiniz. Dış mekanınızı aydınlatmak için abajur kullanabilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir