Beyaz Ev Dekorasyonu Modelleri
Bu yıl tamamen beyaz evlerdense beyaz yoğunluklu evler daha moda. Beyaz ağırlığını istediğiniz kadar fazla tutabilirsiniz fakat farklı dokularda beyazları bir arada kullanmanız ve birkaç farklı renkle hareketlendirmeniz daha doğru olacaktır.Biliyorsunuz ki beyaz çok çok hassastır ve kirlenmeye çok müsaittir. Öncesinde bembeyaz bir ev kullanmaya hazır olup olmadığınızı gözden geçirin. Küçük bir bebeğiniz varsa veya çok sakar bir insan varsa evde, bir kere daha düşünmenizi tavsiye ederim.Kirler çıkmaz diye değil, günümüzde kumaşlar döşemeler vs. artık kir tutmaz üretiliyor.Benim burada belirtmek istediğim sizin veya temizliğe yardım eden yardımcınızın bu konuda çok çok zorlanacak olması.

Ben kabul ediyorum diyorsanız işte size tüyolar;

Deri döşemeler istiyorsanız kırlentlerinizi pelüş, tüy, payetli hatta etnik desenli tercih edebilirsiniz. Bol bol kırlentlerin devri yavaş yavaş yapandı o yüzden ben hepsini kullanacağım diyorsanız en azından sadece birer tane kullanın. Bunun yanı sıra orta sehpası tercih edecekseniz lacivert damarlı beyaz bir mermer, beyaza boyanmış bir tahta orta sehpasından çok çok daha şık duracaktır. Ahşap akşamlardansa metal aksamlar bu yıl daha moda.

Metal ağırlıklı abajurlar, sehpalar, objeler çok çok güzel duracaktır. Parlak gümüş rengi görüntü sizi çok mutlu etmiyorsa koyu renkli platin renkli parlak metalleri tercih edebilirsiniz. Bu dönemde koltuk şallarıda oldukça moda oldu bildiğiniz gibi. Krem tonlarında, ekru veya kırık beyaz tonlarında halat kalınlığında iplerle örülmüş koltuk şallarınıda aksesuar olarak tercih edebilirsiniz.

Beyaz dışında seçeceğiniz renkler mor, saks mavisi, güneş sarısı olmak zorunda değil. Kum rengi, taş rengi, mavi-gri tonları, kremler bejler de odanızla çok güze uyum sağlayacak renkler. Belki bir canlılık katmak amacı kullanacağınız bitkinin saksısını parlak bir kırmızı seçebilirsiniz.

Bu görüntü dikkatleri kendine çekerken bütünlüğü bozmayacak bir detay olacaktır. Beyaz bir oda elbetteki çok ferah görünecektir ama bu ferahlık hissinin gece karanlığında da ortaya çıkması için bol bol ışıklandırma kullanmak en doğrusu olacaktır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir