Banyoya Asma Tavan Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli!
Tavanların görünümünü daha estetik bir hale getirmek için asma tavan uygulaması tercih ederiz. Oturma odası, salon, yatak odası ve çocuk odalarını farklı bir görünüme kavuşturan asma tavanlar, acaba banyo tavanlarına da uygulansa, nasıl olur ?Banyoları görsel bir estetiğe kavuşturmak için oldukça iyi bir fikir gibi görünüyor. Ama banyonun genel durumunu göz önünde bulundurduğumuzda bu işlemin biraz riskli gibi olduğunu düşünebiliriz.Malumunuz banyolar, evin en nemli olan bölgelerinden biridir.Nemin yanı sıra sıcak su buharı, kimi zaman tavanın akması ve diğer bazı nedenlerden dolayı banyoya asma tavan yaptırmayı pek uygun görmeyiz.

Aslında bu konuda uzman ustalar ile çalışıldığında banyo asma tavan uygulaması bir anda oldukça iyi ve cazibeli bir fikir gibi gelemeye başlıyor.

Şöyle bir düşünecek olursak, zaman içinde banyonun tavanında oluşan görüntü kirliğini temizlemek, tavan oluşan çatlaklıkları kapatmak için asma tavan yapılmalıdır. Aynı zamanda banyo dekorasyonu zengin bir görünüme kavuşturan en büyük ayrıntılar arasında tavan dekorasyonları yer almaktadır.

Banyo Tavan Dekorasyonu Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tavan dekorasyon işine girişmeden önce alanında deneyimli usta tarafından tavan tesisatını kontrol ettirin.
  • Tavanda önceden oluşan herhangi bir hasar var ise önce hasarları onarın.
  • Banyoya asma tavan yaptırırken seçeceğiniz malzemenin temiz, hijyen ve kolay değiştirebilir özelliklere sahip malzemeden yapılmış olmalıdır.
  • Suya ve rutubete dayanıklı kaliteli malzemeler kullanmaya özen gösterin.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir