Banyo Dekorasyon Modelleri İle Evinize Renk Katın
Birbirinden şık ve kaliteli Banyo Dekorasyon Modellerini inceleyerek kendi banyo dekorasyonunuzu oluştururken fikir elde edebilirsiniz. Yazılarımızın devamı için makalelerimize yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz.

BANYO DEKORASYONU

Dekorasyonda özen gösterilen yerlerden biri banyodur ve tasarımının rahat ve kullanışlı olması istenmektedir. Evin hem özel hem de gelen konuklarına açık olan bölümleri arasında gösterilen banyo çeşitli ihtiyaçlar için tercih edilen küçük bir oda niteliğindedir. Evin durumuna göre küçük ya da büyük boyutlarda inşa edilen banyonun içerisinde günlük yaşamı etkileyecek pek çok obje bulunmaktadır. Bunların yerleştirilmesi ve kolay kullanılması başlıca amaçlardandır.Evini baştan dekore etmek isteyenler ya da mevcut durumu iyileştirmek isteyenler banyo gibi özel bir mekânın fonksiyonel amaçlar taşımasını arzu etmektedir. Diğer odalara göre nispeten daha küçük olan banyo bu açıdan dikkatle düzenlenmektedir.

Açık renkler ister büyük ister küçük olsun her türlü ortamı ferah ve aydınlık göstermektedir. Duvarlarda kullanılacak soft renkler eşliğindeki aksesuarlar ile beraber yaşam alanlarını genişletmek mümkün olabilmektedir. Dolayısıyla küçük banyoya sahip olanlar için yardımcı olabilecek fikirler arasında açık renkler önem arz etmektedir. Duvarlarda soft ve yumuşak renklerde fayanslar ile bir bütünlük oluşturulabilir, aynı zamanda klozet, lavabo gibi ürünlerin yerleştirilmesi sonucunda daralan alanın biraz daha büyük olarak algılanması sağlanabilir.

Firmaların her türlü ortama uygun banyo ürünleri mevcuttur. Gerekli ölçülerin alınması ile yapılacak araştırma sonucunda bütçe dostu malzemeleri edinerek banyo dekorasyonu tamamlanabilir. Banyo dolaplarının bu anlamda özenle seçilmesi gerekmektedir. Büyük bir banyoya sahip olanlar için çok fonksiyonlu modeller, küçük banyolar içinse dekoratif ve kullanışlı raflar tercih edilebilir. Uygun büyüklükteki dolapların dar alanlarda kullanılması da aynı oranda mümkündür.

Banyoların bulunduğu konum itibariyle ışığı az aldığı düşünülüyorsa LED ışıklar ile zenginleştirilerek yeterli aydınlatma sağlanabilmektedir. Spot aydınlatmalarda iyi bir seçenek olarak ev sahiplerine sunulmaktadır. Tavanın yüksekliği uygun olduğu takdirde modern bir avize banyoya şık bir görünüm katacaktır.

Duşa kabinler ise banyoların olmazsa olmaz seçimlerinden biridir. Kir tutmayan modeller özellikle dikkat çekmektedir. Temizlik açısından kolaylık sağlamasının yanı sıra hijyenik bir görüntüye sahiptirler.

Aksesuarlar artık yalnızca oturma odalarında ya da salonlarda kullanılmamaktadır. Günün yorgunluğunu atmak için ya da dışarıya çıkarken hazırlanmak amaçlı tercih edilen banyolara yerleştirilecek çeşitli dekoratif ürünler çok daha keyifli vakit geçirilmesini sağlamaktadır. Örnek olarak duvarlara asılacak farklı ebatlarda çerçeveler, süs bitkileri ya da mumlar sayılabilir. Kokulu mumlar ise ortama tatlı bir esinti getirmektedir. Duvar kağıtları da banyo tasarımına yardımcı öğelerden biridir. Her türlü zevke uygun desenler firmaların kataloglarında yer almaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Banyo su ve nemin yoğun şekilde mevcut olduğu bir alandır. Dolayısıyla duvar kağıdı kullanılacaksa dayanıklı olanların tercih edilmesi uygun görülmektedir.

Aynalar yerleştirildikleri alanlara ferah ve geniş bir hava getirmektedir. Banyonun büyüklüğüne uygun ebatlarda ve formlarda bir ayna seçilerek dizaynın bütünlüğüne katkıda bulunabilir.

Hem herkesin paylaştığı hem de evin en özel alanlarından biri olarak kabul edilen banyolarda kullanılacak ürünlerin sayısına dikkat edilmelidir. Fazla eşya ortamı kalabalık gösterebileceği gibi hoş bir görüntüde oluşturmayacaktır. Kapalı dolaplar ile havlu, temizlik ürünleri gibi eşyalar saklanabilir ve aynı zamanda düzenli bir banyo elde edilebilir. Akıllı çözümlere sahip firmalar bu anlamda evini yenilemek isteyenlere yardımcı olacaklardır.

Güne başlarken ve bitirirken uğranılan yer olan banyolar kaliteli bir yaşamı beraberinde getirmektedir. Rengârenk ya da sade tonlarda düzenlenen bir banyo hem evin bireyleri hem de misafirler için keyifli vakit geçirebilmenin önünü açmaktadır. Canlandırıcı ve insanı ferahlatan özellikleriyle dikkat çeken banyo takımları da eşyaların düzenli bir şekilde yerleştirilmesi açısından geniş imkânlar sunmaktadır.

Etiketler:

  • üö boyutlu genç odası duvar kağıtları
  • genç kız odası
  • oturma odası boya renkleri
  • açık mutfak örnekleri
  • SİTELER mutfak köşe takımları
  • bahçe şöminesi
  • kombine duşBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir